Эхлэл

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  1. ШИНЭ МЭДЭЭ
  2. ИХ СЭТГЭГДЭЛТЭЙ МЭДЭЭ
ОХУ махны импортыг түр хугацаагаар хаала...
IMAGE

ОХУ-ын хөдөө аж ахуйн яамны мал эмнэлэг, эрүүл ахуйн хяналтын холбоный...

Tuesday, 08 December 2015

IMAGE

Энэ сарын 3-ны өдөр Улаанбаатар хотноо Хятадын төв банкны байнгын төлөөлөгчийн...

Monday, 07 December 2015

IMAGE

2 жилийн настай Шинэчлэлийн засгийн газрын тэргүүнийг өнгөрсөн долоо хоногт...

Wednesday, 12 November 2014
Спортын салбарт Бразил улстай хамтран аж...
IMAGE

БНХАУ-д суугаа Бразил улсын элчин сайд Монгол улсын Эрүүл мэнд, спортын яамны...

Tuesday, 08 December 2015
Цагаан Суврагын ордыг Германчууд авсан у...
IMAGE

Зэс молибдений Цагаан Суврагын орд газарт ХБНГУ –ын засгийн газар  зээлийн...

Monday, 07 December 2015

IMAGE

Өнөөдөр Тайландын Үндсэн  хуулийн цэц өнгөрсөн 2-р сарын 8-нд болсон парламентийн...

Friday, 21 March 2014
Янукович мөнгөгүй болжээ
IMAGE

Украйны албан тушаалаасаа хөөгдсөн ерөнхийлөгч Виктор Януковичийн банкны...

Friday, 07 March 2014

IMAGE

Нэгэн цагт ОХУ-ын төрийн тэргүүн Владимир  Путины улс төрийн гол өрсөлдөгчдийн...

Monday, 10 March 2014
Эхний хоригоос Оросууд айгаагүй, 2 дахиас...
IMAGE

Хэрвээ ОХУ Украйны Крымийг бүрэлдэхүүндээ оруулах төлөвлөгөөгөө цуцлахгүй...

Thursday, 13 March 2014

IMAGE

Өнгөрсөн долоо хоногийн бямба гаригт радараас алга болж, өнөөг хүртэл оньсого...

Friday, 14 March 2014
Оскар де ла Рента 2016 оны хавар-зуны загва...
IMAGE

Доменикийн Америк гаралтай загвар зохион бүтээгч Оскар де ла Рента таалал...

Thursday, 17 September 2015

IMAGE

Жил бүрийн 10-р сард Open Technology Institute дэлхийн оршин суугчдад интернэт провайдерийн...

Wednesday, 12 November 2014
Хуурамч дэвсгэрт худалдаанд байна
IMAGE

Ийм мэдээллийг худалдаа үйлчилгээ эрхлэгчид хэлж байна. Жилийн өмнө 20 мянгатын...

Tuesday, 14 January 2014
“Нойрсож буй арслан” Шилдэг гэрэл зурги...
IMAGE

Майкл Николс 6 сарын туршид Африкийн онгон байгальд  арсланг дагаж,  Серенгетийн...

Sunday, 26 October 2014

IMAGE

Хүйтний улиралд ханиад томууны өвчлөл эрс нэмэгддэг. Манай улсад ч   удаан...

Friday, 14 November 2014
Зүрхэн хэлбэртэй гар утсаар гоёно
IMAGE

 Японы гар утасны оператор Ymobile компани зүрхэн хэлбэртэй Heart 401AB гар утсыг зах...

Thursday, 22 January 2015

IMAGE

Хятадын барилгын магнат Ян Чжошу 3D  хэвлэгчээр орон сууц хэвлэж, түүнийгээ...

Saturday, 14 November 2015
Хонь жилд зориулсан iPhone 6 Хятадад худалда...
IMAGE

Дорнын зурхайгаар Хонь жил гарч байгаатай холбогдуулан Ихбританийн Goldgenie...

Monday, 23 February 2015
Хятадууд өөрсдийн гэсэн нисэх онгоцтой б...
IMAGE

Дэлхийд нисэх онгоцны Боинг, Эйрбусын худалдаанд сорил болохуйц томоохон нисэх...

Tuesday, 03 November 2015
Элэгний С вирусыг 3 долоо хоногт эмчилдэг...
IMAGE

Олон улсын эрдэмтдийн баг элэгний С вирусээр шаналж байгаа иргэдэд хурдан...

Tuesday, 03 November 2015

IMAGE

 АНУ-ын төрийн тэргүүн Барак Обамагийн Филлиппинд хийж байгаа айлчлалаас хэдхэн...

Monday, 28 April 2014
Улаанбаатар хотод болох Европын Аюулгүй ...
IMAGE

Энэ сарын 5-9-ний хооронд Финляндын Хельсинк хотноо Европын аюулгүй байдал хамтын...

Thursday, 02 July 2015

IMAGE

БНХАУ-ын удирдагч Си Цзиньпингийн МУ-д хийх айлчлал маргааш буюу 8-р сарын 21-ний...

Wednesday, 20 August 2014
УИХ-ын хаалттай хуралдаанаар Ухаа Худаги...
IMAGE

За, манайхаан биднийг БНСУ-ын Инчён хотноо болж байгаа Азийн 17-р наадам, тэр...

Tuesday, 30 September 2014
"Шударга ёс" эвсэл ЭМД-ын хуулийг дэмжинэ
IMAGE

УИХ дахь "Шударга ёс" эвслийн бүлэг өнөөдөр хуралдаж, гурван асуудал хэлэлцжээ....

Monday, 13 January 2014

 Аргын тооллын: 2015 оны 8-р сарын 19, Лхагва гариг Билгийн тооллын: 5, Намрын тэргүүн...

Saturday, 15 August 2015
Хонгорцог одтой, цагаан морь өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 8-р сарын 22, Бямба гаригБилгийн тооллын: 7, Намрын тэргүүн хөх...

Saturday, 15 August 2015
Тооно одтой, улаагчин үхэр өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 8-р сарын 29, Бямба гариг Билгийн тооллын: 15, Намрын тэргүүн...

Friday, 21 August 2015
Өглөгт охин одтой, улаагчин гахай өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 9-р сарын 8, Мягмар гариг Билгийн тооллын: 25, Намрын тэргүүн...

Friday, 04 September 2015
Могойг хүлэгч одтой, улаагчин хонь өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 9-р сарын 28, Даваа гариг Билгийн тооллын: 15, Намрын дунд...

Friday, 25 September 2015
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A burnt child dreads the fire Обжегшись на молоке, будешь дуть и на воду Сүүнд халсан хүн тараг...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A blind Man would be glad to see Посмотрим, сказал слепой Зуун удаа сонсохоор нэг удаа үз

Thursday, 10 April 2014
СТӨ-г “Улаанбаатар” чуулгатай нэгтгэнэ
IMAGE

Нийслэлийн харъяа байгууллагуудын бүтцийг боловсронгуй болгох зорилгоор хэд...

Saturday, 29 November 2014
Тайгер Вудс их спортоос зодог тайлах уу?
IMAGE

Дэлхийд эрэгтэйчүүдийн гольфийн чансааг тэргүүлэгч домогт тамирчин Тайгер Вудс...

Thursday, 12 February 2015
Хөлбөмбөгийн соёлтой боолчлол төгсгөл б...
IMAGE

Европын хөлбөмбөгийн холбооны тэргүүн Мишель Платини аливаа нэг тоглогчийг...

Wednesday, 18 March 2015
Рио 2016 анхны эрхээ авлаа
IMAGE

Энэ өдрүүдэд БНСУ-ын Чангвон хотноо Олон улсын буудлагын холбооны эрэгтэй,...

Monday, 13 April 2015
Ювентусын 2 ч тоглолт үзэгчгүй болно
IMAGE

Италийн хөлбөмбөгийн аварга шалгаруулах Серий А-гийн Curva Sud  цэнгэлдэх хүрээлэнд...

Friday, 01 May 2015
Хиддинк Зенитээс татгалзсан уу?
IMAGE

Петербургийн Зенит баг Гус Хиддинкт  дасгалжуулагчаар ажиллах хүсэлт тавьсан...

Tuesday, 11 March 2014
Лондон хотноо сельфийн дэлхийн аваргын т...
IMAGE

Лондон хотын гэрэл зургийн нэгэн студиэс сельфийн дэлхийн аваргын тэмцээнийг...

Monday, 26 October 2015
Поп дива Мадонна гэмт хэргийн хохирогч б...
IMAGE

 Дуучин Мадонна саяхан  The Hollywood Reporter –т өгсөн ярилцлагадаа 19 настай байхдаа гэмт...

Friday, 13 March 2015
Эрдэмтэд: Хүн бүр өөр өөрийн гэсэн нянгий...
IMAGE

АНУ-ын эрдэмтэн судлаачид хүн амьсгалаараа дамжуулан агаарт яухам ямар нян...

Wednesday, 23 September 2015

IMAGE

Дэлхий дахинд танигдсан Германы Монтбланк компани Чингис хааны нэрээр...

Monday, 30 November 2015

IMAGE

Холливудын алдарт жүжигчид Брэд Питт, Анжелина Жоли нар вино үйлдвэрлэх газрыг...

Tuesday, 14 April 2015

IMAGE

Саяхан олон улсын шүүх байгууллага Монгол улсын засгийн газарт Канадын  Khan...

Thursday, 05 March 2015
Азийн хамгийн сул мөнгөн тэмдэгт төгрөги...
IMAGE

Монголын засгийн газар болон Рио Тинто группын хооронд Оюу Толгой уул уурхайн...

Friday, 25 April 2014

IMAGE

Испанийн эзэн хаан 6-р Фелипегийн эгч Кристина гүнж татвараас зайлсхийсэн...

Tuesday, 23 December 2014
Монгол улс ОХУ-аас 1 тэрбум ам долларын зэ...
IMAGE

Дэлхийн зах зээлд  манай улсын гол экспортын бүтээгдэхүүн зэс, нүүрс зэрэг...

Thursday, 19 November 2015
Хаан банк 70 сая ам долларын зээлийн гэрээ...
IMAGE

Монгол улсын арилжааны томоохон банкны нэг болох Хаан банк Европын Сэргээн...

Wednesday, 25 November 2015
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bird may be known by it’s song Видна птица по полету Шувууг нисэлтээр нь, туурайт хөлтийг...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A cock is valiant on his own dunghill Всек кулик на своем болоте велик Танихгүй газрын бурханаас...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bad workman quarrels with his tools  Дела мастера бойтся Чадах хүнд юухан байхав, Дархан хүн...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A black hen lays a white egg От чёрной коровки да белое молочко Аливаа  хүнийг хувцсаар нь...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bird in the hand is worth two in the bush Не сули журавля в небе, а дай синицу в руки Маргаашийн...

Thursday, 10 April 2014

IMAGE

2-хон  сарын дараа хүн төрөлхтний түүхэнд нэгэн шинэ хуудас нээх 2016 он айлчлан...

Friday, 30 October 2015
Бусдад битгий хэлээрэй. Мэргэдийн зөвлөг...
IMAGE

Хүнд хэлэхгүй нууц гэж хүн бүрт бий. Дэлгэсэн номын хуудас шиг бусдын өмнө...

Wednesday, 11 November 2015

IMAGE

Чихмэл тоглоом  бага насны хүүхдийн эрүүл мэндэд сөргөөр нөлөөлж, хүнсний...

Tuesday, 29 September 2015
Тэрбумтнуудын хэмнэлт
IMAGE

Дэлхий дахинд танигдсан томоохон аж ахуйн нэгжийн удирдагчид өөрийн хүссэн...

Thursday, 19 November 2015
Гэсэр цэцгэн цай чихрийн шижинг анагаада...
IMAGE

2-хон сарын  хугацаанд өдөрт гуравхан аяга гэсэр цэцгийн цай ууснаар цусан дахь...

Wednesday, 28 October 2015
Засгийн газрын бүтэц, бүрэлдэхүүний өөрч...
IMAGE

Таван Толгойн стратегийн хөрөнгө оруулагчийг сонгох ажлын хэсэгт Ууул уурхай,...

Monday, 03 November 2014
Австралийн Aspire Mining компани Овоотын нүүрс...
IMAGE

Оросын Тээврийн хөгжил, эдийн засгийн хүрээлэнгийн Оросын төмөр зам...

Thursday, 03 December 2015
Монголын засгийн газраас 100 сая ам доллар...
IMAGE

Эрдэнэс Таван Толгойн  Зүүн Цанхид олборлолт явуулж байгаа Австралийн уул...

Thursday, 25 June 2015
Northern Railways компани төмөр зам барих лиценз...
IMAGE

Австралийн Аспайр Майнинг компанийн охин компани болох Northern Railways  компани...

Thursday, 03 December 2015

IMAGE

Рио Тинто групп Оюу Толгойн далд уурхайн бүтээн байгуулалтын 4 тэрбум ам долларын...

Friday, 27 November 2015

IMAGE

Одоогоос 9 жилийн өмнө Малайзад харамсалтайгаар амь насаа алдсан орчуулагч,...

Thursday, 22 January 2015
Улаан загалмай нийгэмлэгийн ажилтнуудыг...
IMAGE

 Олон улсын Улаан Загалмай нийгэмлэгийн 7 ажилтанг Донецк хотын босогчид...

Saturday, 10 May 2014

IMAGE

Өнгөрсөн жилийн 11-р сараас ОХУ, Монгол Улсын иргэд 90 хоногийн хугацаанд харилцан...

Monday, 12 January 2015

IMAGE

Орчуулагч мэргэжилтэй, загвар өмсөгч, Монгол Улсын иргэн Ш. Алтантуяагийн амь...

Saturday, 17 January 2015

IMAGE

  Хошин урлагийн Шинэ үе продакшний жүжигчин Т. Билгүүн 1-р сарын 23-ны  өдөр...

Wednesday, 11 February 2015

СОНИРХОЛТОЙ ВИДЕО

  1. Валютын ханш
  2. Цаг агаар
next
prev

Фото мэдээ

Right rightbox