Эхлэл

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  1. ШИНЭ МЭДЭЭ
  2. ИХ СЭТГЭГДЭЛТЭЙ МЭДЭЭ
ОХУ махны импортыг түр хугацаагаар хаала...
IMAGE

ОХУ-ын хөдөө аж ахуйн яамны мал эмнэлэг, эрүүл ахуйн хяналтын холбоный...

Tuesday, 08 December 2015

IMAGE

Энэ сарын 3-ны өдөр Улаанбаатар хотноо Хятадын төв банкны байнгын төлөөлөгчийн...

Monday, 07 December 2015
Цагаан Суврагын ордыг Германчууд авсан у...
IMAGE

Зэс молибдений Цагаан Суврагын орд газарт ХБНГУ –ын засгийн газар  зээлийн...

Monday, 07 December 2015
Овоотын коксжих уурхай гадных болсон уу? ...
IMAGE

Өнгөрсөн 10-р сард Монгол Улсын засгийн газар, УИХ  үндэсний төмөр замын бодлогын...

Wednesday, 12 November 2014
Монгол улс цаазаар авах ялыг албан ёсоор...
IMAGE

Монгол улсын их хурал энэ сарын 4-ний өдөр Эрүүгийн хэргийн тухай хуулийн...

Monday, 07 December 2015
Засгийн газрын бүтэц, бүрэлдэхүүний өөрч...
IMAGE

Таван Толгойн стратегийн хөрөнгө оруулагчийг сонгох ажлын хэсэгт Ууул уурхай,...

Monday, 03 November 2014
Австралийн Aspire Mining компани Овоотын нүүрс...
IMAGE

Оросын Тээврийн хөгжил, эдийн засгийн хүрээлэнгийн Оросын төмөр зам...

Thursday, 03 December 2015
Northern Railways компани төмөр зам барих лиценз...
IMAGE

Австралийн Аспайр Майнинг компанийн охин компани болох Northern Railways  компани...

Thursday, 03 December 2015
Монголын засгийн газраас 100 сая ам доллар...
IMAGE

Эрдэнэс Таван Толгойн  Зүүн Цанхид олборлолт явуулж байгаа Австралийн уул...

Thursday, 25 June 2015
Xanadu Mines Хармагтайгаас өндөр агууламжтай...
IMAGE

Монгол улсад уул уурхайн олборлолт, хайгуул хийх лицензтэй Занаду Майнс буюу Xanadu...

Monday, 22 June 2015
Бусдад битгий хэлээрэй. Мэргэдийн зөвлөг...
IMAGE

Хүнд хэлэхгүй нууц гэж хүн бүрт бий. Дэлгэсэн номын хуудас шиг бусдын өмнө...

Wednesday, 11 November 2015

IMAGE

2-хон  сарын дараа хүн төрөлхтний түүхэнд нэгэн шинэ хуудас нээх 2016 он айлчлан...

Friday, 30 October 2015

IMAGE

Чихмэл тоглоом  бага насны хүүхдийн эрүүл мэндэд сөргөөр нөлөөлж, хүнсний...

Tuesday, 29 September 2015
Тэрбумтнуудын хэмнэлт
IMAGE

Дэлхий дахинд танигдсан томоохон аж ахуйн нэгжийн удирдагчид өөрийн хүссэн...

Thursday, 19 November 2015
Гэсэр цэцгэн цай чихрийн шижинг анагаада...
IMAGE

2-хон сарын  хугацаанд өдөрт гуравхан аяга гэсэр цэцгийн цай ууснаар цусан дахь...

Wednesday, 28 October 2015
СТӨ-г “Улаанбаатар” чуулгатай нэгтгэнэ
IMAGE

Нийслэлийн харъяа байгууллагуудын бүтцийг боловсронгуй болгох зорилгоор хэд...

Saturday, 29 November 2014
Монголын оюутан тамирчид Малайз Улсад бо...
IMAGE

Энэ сарын 21-24-ний өдрүүдэд Малайз Улсын Перпис хотод болох 2014 оны модон бөмбөгийн...

Tuesday, 14 October 2014
Хөлбөмбөгийн соёлтой боолчлол төгсгөл б...
IMAGE

Европын хөлбөмбөгийн холбооны тэргүүн Мишель Платини аливаа нэг тоглогчийг...

Wednesday, 18 March 2015
Арсенал, Челсигийн тоглолт тэнцээгээр өн...
IMAGE

Английн хөлбөмбөгийн аварга шалгаруулах Премьер лигийн 34-р тойргийн тоглолтоо...

Monday, 27 April 2015

IMAGE

Өнгөрсөн амралтын өдрөөр Английн хөлбөмбөгийн шигшээ баг 2016 оны хөлбөмбөгийн...

Monday, 15 June 2015
Хиддинк Зенитээс татгалзсан уу?
IMAGE

Петербургийн Зенит баг Гус Хиддинкт  дасгалжуулагчаар ажиллах хүсэлт тавьсан...

Tuesday, 11 March 2014

IMAGE

 АНУ-ын төрийн тэргүүн Барак Обамагийн Филлиппинд хийж байгаа айлчлалаас хэдхэн...

Monday, 28 April 2014
Улаанбаатар хотод болох Европын Аюулгүй ...
IMAGE

Энэ сарын 5-9-ний хооронд Финляндын Хельсинк хотноо Европын аюулгүй байдал хамтын...

Thursday, 02 July 2015

IMAGE

БНХАУ-ын удирдагч Си Цзиньпингийн МУ-д хийх айлчлал маргааш буюу 8-р сарын 21-ний...

Wednesday, 20 August 2014
УИХ-ын хаалттай хуралдаанаар Ухаа Худаги...
IMAGE

За, манайхаан биднийг БНСУ-ын Инчён хотноо болж байгаа Азийн 17-р наадам, тэр...

Tuesday, 30 September 2014
"Шударга ёс" эвсэл ЭМД-ын хуулийг дэмжинэ
IMAGE

УИХ дахь "Шударга ёс" эвслийн бүлэг өнөөдөр хуралдаж, гурван асуудал хэлэлцжээ....

Monday, 13 January 2014
Хонгорцог одтой, харагчин үхэр өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 4-р сарын 7, Мягмар гаригБилгийн тооллын: 18, Хаврын дунд...

Friday, 03 April 2015
Шувуун хошуут одтой, хар нохой өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 4-р сарын 16, Пүрэв гаригБилгийн тооллын: Хаврын дунд шарагчин...

Friday, 10 April 2015
Шийдэм одтой, хар луу өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 5-р сарын 16, Бямба гариг Билгийн тооллын: 28, Хаврын адаг...

Friday, 08 May 2015
Үнэг одтой, цагаан хулгана өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 5-р сарын 24, Ням гаригБилгийн тооллын: 6, Зуны тэргүүн...

Friday, 15 May 2015
Бага морь одтой, хар бар өдөр

Аргын тооллын: 2015 оны 5-р сарын 26, Мягмар гаригБилгийн тооллын: 8, Зуны тэргүүн...

Saturday, 23 May 2015
Оскар де ла Рента 2016 оны хавар-зуны загва...
IMAGE

Доменикийн Америк гаралтай загвар зохион бүтээгч Оскар де ла Рента таалал...

Thursday, 17 September 2015

IMAGE

Жил бүрийн 10-р сард Open Technology Institute дэлхийн оршин суугчдад интернэт провайдерийн...

Wednesday, 12 November 2014
Хуурамч дэвсгэрт худалдаанд байна
IMAGE

Ийм мэдээллийг худалдаа үйлчилгээ эрхлэгчид хэлж байна. Жилийн өмнө 20 мянгатын...

Tuesday, 14 January 2014
“Нойрсож буй арслан” Шилдэг гэрэл зурги...
IMAGE

Майкл Николс 6 сарын туршид Африкийн онгон байгальд  арсланг дагаж,  Серенгетийн...

Sunday, 26 October 2014

IMAGE

Хүйтний улиралд ханиад томууны өвчлөл эрс нэмэгддэг. Манай улсад ч   удаан...

Friday, 14 November 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bird may be known by it’s song Видна птица по полету Шувууг нисэлтээр нь, туурайт хөлтийг...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A cock is valiant on his own dunghill Всек кулик на своем болоте велик Танихгүй газрын бурханаас...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bad workman quarrels with his tools  Дела мастера бойтся Чадах хүнд юухан байхав, Дархан хүн...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A black hen lays a white egg От чёрной коровки да белое молочко Аливаа  хүнийг хувцсаар нь...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A bird in the hand is worth two in the bush Не сули журавля в небе, а дай синицу в руки Маргаашийн...

Thursday, 10 April 2014
Зүрхэн хэлбэртэй гар утсаар гоёно
IMAGE

 Японы гар утасны оператор Ymobile компани зүрхэн хэлбэртэй Heart 401AB гар утсыг зах...

Thursday, 22 January 2015
Хонь жилд зориулсан iPhone 6 Хятадад худалда...
IMAGE

Дорнын зурхайгаар Хонь жил гарч байгаатай холбогдуулан Ихбританийн Goldgenie...

Monday, 23 February 2015

IMAGE

Хятадын барилгын магнат Ян Чжошу 3D  хэвлэгчээр орон сууц хэвлэж, түүнийгээ...

Saturday, 14 November 2015
Хятадууд өөрсдийн гэсэн нисэх онгоцтой б...
IMAGE

Дэлхийд нисэх онгоцны Боинг, Эйрбусын худалдаанд сорил болохуйц томоохон нисэх...

Tuesday, 03 November 2015
Робот зөвлөгчийг бүтээжээ
IMAGE

Токио хотноо дэлхийн хиймэл оюун ухааны хүрээнд шинэхэн технологи болох робот...

Wednesday, 18 November 2015
Австралийн баруун өмнөд эрэг Перчээс ......
IMAGE

Өнөөдөр Австралийн баруун өмнөд эргийн Перчээс 2500 километрийн зайтай  далайн...

Thursday, 20 March 2014
Бороо орохтой зэрэгцээд АНУ тусгай төхө...
IMAGE

 Хариултаас илүү олон талын ээдрээтэй асуултуудыг дэлхийн дахинд төрүүлээд...

Monday, 24 March 2014
Машинаа угаахгүй бол хэтэвчтэй нь ярина
IMAGE

 Өнөөдрөөс манай хойд хөршийн нийслэл хотын автозамын хөдөлгөөнийг удирдах...

Wednesday, 26 March 2014

IMAGE

Өнгөрсөн долоо хоногийн бямба гаригт радараас алга болж, өнөөг хүртэл оньсого...

Friday, 14 March 2014
Бид гэртээ харьлаа
IMAGE

Өчигдөр Крымийн оршин суугчид түүхэн гэх бүх нйитийн санал асуулгад оролцож,...

Monday, 17 March 2014
Улаан загалмай нийгэмлэгийн ажилтнуудыг...
IMAGE

 Олон улсын Улаан Загалмай нийгэмлэгийн 7 ажилтанг Донецк хотын босогчид...

Saturday, 10 May 2014

IMAGE

Орчуулагч мэргэжилтэй, загвар өмсөгч, Монгол Улсын иргэн Ш. Алтантуяагийн амь...

Saturday, 17 January 2015
Пуэрто Рикогийн засгийн газар эдийн засг...
IMAGE

Сүүлийн 8 жилийн туршид эдийн засгийн өсөлт нь суларч, нэн ядуу гэсэн түвшинд...

Tuesday, 22 April 2014

IMAGE

Өнгөрсөн 4-р сарын дундуур Нигерийн Чибок дунд сургуулийн 230 охин Исламын зэвсэгт...

Friday, 02 May 2014

IMAGE

Өнгөрсөн жилийн 11-р сараас ОХУ, Монгол Улсын иргэд 90 хоногийн хугацаанд харилцан...

Monday, 12 January 2015
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A burnt child dreads the fire Обжегшись на молоке, будешь дуть и на воду Сүүнд халсан хүн тараг...

Thursday, 10 April 2014
Өнөөдөр сурах өвөрмөц хэлц
IMAGE

A blind Man would be glad to see Посмотрим, сказал слепой Зуун удаа сонсохоор нэг удаа үз

Thursday, 10 April 2014
Лондон хотноо сельфийн дэлхийн аваргын т...
IMAGE

Лондон хотын гэрэл зургийн нэгэн студиэс сельфийн дэлхийн аваргын тэмцээнийг...

Monday, 26 October 2015
Поп дива Мадонна гэмт хэргийн хохирогч б...
IMAGE

 Дуучин Мадонна саяхан  The Hollywood Reporter –т өгсөн ярилцлагадаа 19 настай байхдаа гэмт...

Friday, 13 March 2015
Черчиллийн “Ялалтын цаг”-ийг худалдаал...
IMAGE

 Ихбританийн ерөнхий сайд  Уинстон Черчиллийн хэрэглэж байсан халаасны цагийг...

Thursday, 24 September 2015
Эрдэмтэд: Хүн бүр өөр өөрийн гэсэн нянгий...
IMAGE

АНУ-ын эрдэмтэн судлаачид хүн амьсгалаараа дамжуулан агаарт яухам ямар нян...

Wednesday, 23 September 2015

IMAGE

Дэлхий дахинд танигдсан Германы Монтбланк компани Чингис хааны нэрээр...

Monday, 30 November 2015

IMAGE

Саяхан олон улсын шүүх байгууллага Монгол улсын засгийн газарт Канадын  Khan...

Thursday, 05 March 2015
Монгол улс ОХУ-аас 1 тэрбум ам долларын зэ...
IMAGE

Дэлхийн зах зээлд  манай улсын гол экспортын бүтээгдэхүүн зэс, нүүрс зэрэг...

Thursday, 19 November 2015
Азийн хамгийн сул мөнгөн тэмдэгт төгрөги...
IMAGE

Монголын засгийн газар болон Рио Тинто группын хооронд Оюу Толгой уул уурхайн...

Friday, 25 April 2014

IMAGE

Испанийн эзэн хаан 6-р Фелипегийн эгч Кристина гүнж татвараас зайлсхийсэн...

Tuesday, 23 December 2014
Хаан банк 70 сая ам долларын зээлийн гэрээ...
IMAGE

Монгол улсын арилжааны томоохон банкны нэг болох Хаан банк Европын Сэргээн...

Wednesday, 25 November 2015

СОНИРХОЛТОЙ ВИДЕО

  1. Валютын ханш
  2. Цаг агаар
next
prev

Фото мэдээ

Right rightbox